ORMEK kursları ilgi görüyor

ORMEK kursları ilgi görüyor

 ORDU Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (ORMEK) verilen el sanatı kursları ilgi görüyor.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (ORMEK) verilen el sanatı kursları ilgi görüyor.  


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ORMEK ile vatandaşların bilgi ve beceri kazandığını belirterek, kursaların ilgi gördüğünü söyledi. Altınordu, Fatsa ve Ünye’de şubeleri olan ORMEK'in, vatandaşların sosyal ve kişisel hayatına da önemli destek sağladığını belirten Başkan Yılmaz, "Geçtiğimiz yıl eğitim öğretim sezonu boyunca 9 bin 869 kişinin eğitim aldığı ORMEK'te bu yılın ilk altı ayındaki sayı ise 7 bine ulaştı. Meslek ve sanat eğitimi kurslarımız, vatandaşımızın talebine göre artarak devam edecektir. ORMEK'te eğitim alan kursiyerlerimize, aldıkları eğitimle bundan sonra ortaya çıkaracakları ürünleri sergileme ve satışını yapma imkanı sağladık. Böylece kursiyerlerimizin aile ekonomilerine sağlayacakları yönünde önemli bir adım attık. El Emeği Çarşımız halkımızdan büyük ilgi görüyor" dedi.

2017-2018 eğitim öğretim sezonunda, el sanatlarında faklı branşlar altında dekoratif ahşap süsleme kursları açan ORMEK, 2017 Ekim ayından bu tarihe kadar 4 grupta 138 bayan ve 6 erkek ile toplamda 144 kursiyere eğitim verdi. Kendileri için uygun zamanı talep eden kursiyerlere ise hafta içi sabah, öğle ve akşam saatlerinde kurs veriliyor.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS