Anne ve bebek ölümlerini önleme toplantısı

Anne ve bebek ölümlerini önleme toplantısı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz başkanlığında, anne ve bebek ölümlerini önlemeye yönelik sektörler arası işbirl

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz başkanlığında, anne ve bebek ölümlerini önlemeye yönelik sektörler arası işbirliği toplantısı düzenlendi.

Toplantıda anne ve bebek ölümlerini azaltmaya yönelik, hizmet içi ve halk eğitimlerinden özellikle Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimleri ile sektörler arası işbirliğinin önemi  vurgulandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öznavruz, anne ve bebek ölümlerini azaltmada en etkili programların başında 2009 yılında uygulamaya konulan Acil Obstetrik Bakım Programının gelmekte olduğunu söyledi. Acil obstetrik bakımının, gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden, acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlandığını kaydeden Öznavruz, "Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ve bebek ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir" dedi.

Dr. Musa Çıtırık Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Ekrem Boran, İl Müftü Yardımcısı Muhammet Değirmenci, Osmaniye Belediyesi Alo Doğum Hattı’ndan sorumlu Şef Yüksel Demir ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri katıldı.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS