Çivi ile tel maharetli ellerde sanata dönüşüyor

Çivi ile tel maharetli ellerde sanata dönüşüyor

OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen 'Filografi kursunu" ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen 'Filografi kursunu" ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belli örgü teknikleri kullanılarak çivi ve telin pano üzerindeki desenlere şekil vermesiyle oluşan el sanatında, kursiyerler hem mesleki eğitim alıyor hem de bu geleneksel sanatın yaşamasına katkı sağlıyor. İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, kurs eğitmenleri ve kursiyerlerle birebir görüşerek kursa ilişkin talep, öneri ve beklentileri hakkında bilgi aldı. Kurs eğitmeni Songül Bilgili,filografi kursunda zor ve yapımı emek isteyen desenler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Bu incelikli sanatın detaylarını öğretebilmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu söyleyen kurs eğitmeni Songül Bilgili, kurs süresinin uzatılması talebinde bulundu.Filografi kursunda üretilen el emeği ürünleri  inceleyen Altunkaynak, kursiyerlere,filografi kursunda öğrendikleri mesleği kazanca dönüştürebileceklerini ifade etti.

Kurs ziyareti kapsamında İl Müdürü Altunkaynak, İŞKUR personeli Fatih Gökçeli ile birlikte Keçe Aksesuarları ve Bilgisayarlı Destekli Muhasebe kursunu da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS