Engelleri aşan İŞKUR kursiyerleri sergi açtı

Engelleri aşan İŞKUR kursiyerleri sergi açtı

OSMANİYE'nin Kadirli İlçesinde, engellilere yönelik açılan minyatür, nakış ve kilim dokuma kurslarında eğitim gören kursiyerler yaptıkları eserleri sergiledi.

KADİRLİ (Osmaniye), (DHA) - OSMANİYE'nin Kadirli İlçesinde, engellilere yönelik açılan minyatür, nakış ve kilim dokuma kurslarında eğitim gören kursiyerler yaptıkları eserleri sergiledi.

İŞKUR Kadirli Hizmet Merkezi ile Kadirli Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi işbirliğinde engellilere yönelik minyatür, nakış ve kilim dokuma kursları düzenlendi. Engelli kursiyerler, el becerilerini kullanarak ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Sergiye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak'ın yanı sıra Kadirli Hizmet Merkezi Şube Müdürü Abdülhamit Yıldırım, hastane yönetimi, eğitici ve davetliler katıldı. Stantları dolaşan İl Müdürü Altunkaynak, "Kursiyerlerimizin engellerine rağmen  üretmiş olduğu bu güzel ürünleri burada görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Açmış olduğumuz kurslar engellileri hem bir meslek sahibi yapacak hem de rehabilite süreçlerine katkı sağlayarak topluma kazandırılmalarını sağlayacak" dedi.

Kursiyerler tarafından davetlilere verilen mini konserin ardından program son buldu.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS