Hokey Okullar Arası Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi

Hokey Okullar Arası Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi

OSMANİYE'de düzenlenen Hokey Okullar Arası Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de düzenlenen Hokey Okullar Arası Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından Fakıuşağı Mahallesi'ndeki açık hokey sahada oynanan şampiyonaya, Erkekler Kategorisinde Gaziantep, Malatya, Zonguldak, Amasya, Kahramanmaraş ve Erzurum takımları yer alırken kızlar kategorisinde ise Gaziantep, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Muğla, Konya ve Ordu okullardan 8 erkek ve 6 kız takımı katıldı.

Müsabakalarda genç erkeklerde Gaziantep Yahya Altınbaş Anadolu Lisesi birinci, Gaziantep Şehit Şahin Teknik ve Anadolu Lisesi ikinci, Osmaniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi üçüncü, Sakarya Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Genç kızlarda şampiyonluğu Konya Spor Lisesi elde ederken, Bolu Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi ikinci, Zonguldak Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Diyarbakır Halk Eğitim Merkezi dördüncü oldu.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, kupa töreninde yaptığı açıklamada, gençler şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını belirterek takımlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Maçların çekişmeli ve centilmence geçtiğini aktaran Loğoğlu, "Standartlara uygun ülkemizde iki hokey sahası var. Onlardan birisi Osmaniye'de.Bu anlamda okul sporları gençler şampiyonasının kentimizde yapılmasından mutluyuz. Hokey, gün geçtikçe ilginin arttığı bir spor branşı. Okul sporları kapsamında yapılan müsabakalar bu gelişime büyük katkı sağlıyor. Bugün okul takımlarında mücadele veren öğrencilerimiz, gelişme göstererek milli takımda yer bulma şansı yakalıyor. Bugün de kentimizde yapılan gençler şampiyonasında birbirinden başarılı sporcuları gözlemledik. Katılan bütün takımlarımızı tebrik ediyor, başarı diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından şampiyonada ilk dört sırayı alan takımlara kupa ve sporculara madalya verildi.FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS