İstiklal Marşının bilinmeyen hikâyesi anlatıldı

İstiklal Marşının bilinmeyen hikâyesi anlatıldı

BİRLİK Vakfı Osmaniye Şubesi tarafından, Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ev sahipliğinde "97'inci Yılında İstiklal Marşımızın Bilinmeyen Hikâyesi" başlıklı konferans düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - BİRLİK Vakfı Osmaniye Şubesi tarafından, Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ev sahipliğinde "97'inci Yılında İstiklal Marşımızın Bilinmeyen Hikâyesi" başlıklı konferans düzenlendi.

Karacaoğlan Yerleşkesi'nde ki 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen konferansa Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon ve Sebilürreşad Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan konuşmacı olarak katıldı. Konferansa, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Rektör Prof. Dr. Murat Türk, öğretim üyeleri ile davetliler ve öğrenciler katıldı. M. Akif Ersoy'a ‘duyarlılık’ oluşturmak amacıyla bu konferansı düzenlediklerini ifade eden Birlik Vakfı Osmaniye Şube Başkanı Hamit Coşkun, konferansa katılan M. Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon ve Sebilürreşad Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan’a teşekkür etti. Açılış konuşmasının ardından Osmaniyeli Sanatçı Yusuf Karaburç da iki eser seslendirdi.

M. Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon, dedesi Mehmet Akif Ersoy ile ilgili olarak şunları söyledi: "Dedem manevi bir nedendir. Bizzat Mustafa Kemal tarafından görevlendirilmiştir. Halkın yanında hakkın yanındadır. Hiçbir tarafın adamı olmamıştır. Kendidir, olduğu gibidir. Onun için onu sevip bağrımıza bastık. İnancından hiçbir zaman vazgeçmemiştir. İnsanlara güven vermiştir. Dostlarına çok bağlıdır. Dostları için ise taşınan biridir.  Sade yaşamı tercih etmiştir."

Konferansın sonunda Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Rektör Prof. Dr. Murat Türk ve Birlik Vakfı Osmaniye Şube Başkanı Hamit Coşkun konferansın konuşmacıları M. Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon ve Sebilürreşad Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan’a plaket, çiçek ve hediye takdim etti.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS