Kadirli'de çiftçilere hibe ve kredi desteği verilecek

Kadirli'de çiftçilere hibe ve kredi desteği verilecek

 OSMANİYE'nin Kadirli İlçesinde manda yetiştiriciliği projeleri ve ahırların modernizasyonuna hibe desteği ve faizsiz kredi verilecek.

Efendi ERKAYIRAN/KADİRLİ,(OSMANİYE),(DHA)- OSMANİYE'nin Kadirli İlçesinde manda yetiştiriciliği projeleri ve ahırların modernizasyonuna hibe desteği ve faizsiz kredi verilecek.


Kümbet Mahallesi'nde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İlçe Müdürü Fatin Rüştü Özeser ile beraberindekiler, üreticilerle buluştu. Kadirli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Fatin Rüştü Özeser, 'Birlikte Üretim Projesi' ile pilot bölge ilan edilen Kümbet Mahallesi'nde, "Manda Yetiştiriciliği Projelerine faizsiz kredi ve Ahırların Modernizasyonu Projesine ise yüzde 70 hibe desteği verilecek. Hali hazırda en az 5 mandası olan çiftçilerimize 10 adede kadar daha manda alabilmeleri için ilk 2 yıl ödemesiz, sonraki 5 yıl ödemeli faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Mevcut ahırların modernizasyonunda ise yüzde 70 hibe desteği verilecek. Başvurularını çiftçilerimiz 29 Mart 2018 tarihine kadar yapabilirler” dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS