Osmaniye'de 125 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

Osmaniye'de 125 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

OSMANİYE'de, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemi sona erdi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemi sona erdi. İl genelinde 412 okulda 7 bin 411 öğretmen rehberliğinde 125 bin öğrenci karnelerini aldı.

Yunus Emre Mahallesindeki Mustafa Özden Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Programa katılan Vali Ömer Faruk Coşkun, öğrencilere karnelerini dağıtırken, ayrıca okula yeni kurulan kütüphanenin de açılışını yaptı. Tüm öğrencilere iyi tatiller dileğinde bulunan Vali Coşkun, 15 günlük süre içerisinde iyi dinlenip, bol bol kitap okumalarını istedi.

Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise velilere seslenerek, "Önemli olan bu günde,  çocukların bu telaşına ortak olmak, heyecanlarını paylaşmak ve “karneni getir bakalım” yerine  “karnemizi getir bakalım!”  diyerek sorumluluğun ailede herkese ait olduğu mesajını çocuklarımıza verme zamanıdır" dedi.

Karnelerde yer alan notların yalnızca öğrencilerin durumunu değil, genel olarak öğretmen ve velilerin de eğitimdeki çabalarını gösterdiğini belirten Çelik, "Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devamına yol açar. Kaldı ki karnelerdeki rakamsal ifadeler öğrencinin akademik başarısı hakkında bilgi verebilir ancak bütüncül olarak öğrencinin başarısı ya da başarısızlığı anlamına gelmez. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz takdirde hayatta daha başarılı olacaklardır. Eğitimde, bazen karşımıza çıkacak sorunlarla yılmadan, sabırla yol alarak başarılı olabiliriz" diye konuştu.

Müdür Çelik, öğrencilere hitaben ise şöyle dedi:

"Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız."

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS