Polis, pazar esnafını dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı

Polis, pazar esnafını dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı

OSMANİYE İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, semt pazarında esnaf ve vatandaşları, sahte para ve telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı uyardı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, semt pazarında esnaf ve vatandaşları, sahte para ve telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı uyardı.

'Banknotlarda sahteciliğe dikkat' ve 'Telefon Dolandırıcılığı' başlıklı broşürlerden dağıtan polisler, ayrıca sözlü olarak uyarıcı anlatımlarda bulundu. Özellikle banknotun sahte olduğundan şüphelenildiğinde ne yapılması gerektiğinden bahseden ekipler, "Banknotların çok sayıdaki güvenlik özelliğinden birkaçı kontrol edilmelidir. Gerçekliğinden kuşku duyulan banknotlar, gerçek banknotlar ile karşılaştırılarak da kontrol edilmeli. Sahte olduğu düşünülen banknot nereden ve kimden alındığına dair mümkün olduğu kadar çok bilgi ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılıklarına veya kolluk güçlerine bildirilmeli ve teslim edilmelidir. Bu bildirimden dolayı herhangi bir cezai yaptırımla karşılaşılmayacağı bilinmelidir. Bildirimler için 155 Polis İmdat veya 156 Jandarma İhbar hatları kullanılabilir. Yapılan ihbarların aranan bir kişinin veya bir sahtecilik şebekesinin ortaya çıkarılmasını sağlayabileceği unutulmamalıdır" denildi.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS