Şehit Ömer Halisdemir Meydanı açıldı

Şehit Ömer Halisdemir Meydanı açıldı

OSMANİYE Belediyesi tarafından, Fakıuşağı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, 15 Temmuz darbe gecesinin kahramanlarından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in isminin verildiği meydanın açılışı yapıldı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından, Fakıuşağı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, 15 Temmuz darbe gecesinin kahramanlarından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in isminin verildiği meydanın açılışı yapıldı.

Program, tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve ardınan İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından dua edildi. Vali Ömer Faruk Coşkun, 15 Temmuz 2016 günü vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik, FETÖ'ye bağlı vatan hainlerinin kanlı bir darbe teşebbüsünde bulunması ile şanlı tarihe kara bir leke çalınmak istendiğini, ancak Türk milletin büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek bu oyunu bozduğunu söyledi. Vali Coşkun, "Bizler hala Sütçü İmam'ın yapmış olduğu kahramanlıktan gururla bahsediyor, adını yaşatmaya çalışıyorsak Şehit Ömer Halisdemir'in yapmış olduğu kahramanlıktan da gururla bahsedip adını yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise yerel yönetim olarak bir hizmeti gerçekleştirirken bu hizmetin beraberinde de sosyolojik etkiyi düşünmek zorunda olduklarını belirterek, "Yeni yetişen nesillerimize içerisinde bulunduğumuz teknolojik çağda, sanal bir dünyada gerçeklerden uzak yaşayan çocuklarımıza bu toprakların kutsal toprak olduğunu, Türk yurdu olduğunu, vatan olabilmek için evlatlarının şahadete erdiğini bilmelerini istiyoruz. O yüzden çocuk parklarına vefa olarak şehitlerimizin isimlerini veriyoruz." diye konuştu.

Başkan Kara, "Simgelenen bir ismin yaşatılması konusun da saygı değer meclis üyelerimiz ile şehit Ömer Halis Demir isminin Osmaniye de ona yakışır bir yerde yaşatılması gerektiği düşüncesi ile Osmaniye’ye Türkiye’nin dört bir yanından okumak için gelen geleceğimize güzel nesiller yetiştiği Osmaniye Korkut Ata Üniversitenin kapısının karşısında şehit Ömer Halisdemir isminin yaşatılması konusunda ortak karar aldık. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.  

Konuşmalar sonunda Şehit Ömer Halisdemir Meydanı, dualar eşliğinde açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Daha sonra Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol üyelerine meydanı birlikte gezip bilgiler verdi. FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS