Tabip Odası Başkanı'ndan ailelere aşı uyarısı

Tabip Odası Başkanı'ndan ailelere aşı uyarısı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, çocukların aşıların zamanında, düzenli uygulanmasının, toplumun sağlıklı ge

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, çocukların aşıların zamanında, düzenli uygulanmasının, toplumun sağlıklı geleceği için hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

Cumhuriyet tarihi boyunca aşı seferberliği ile bir çok ölümcül hastalığın toplumdan silindiğini kaydeden Gedik, "Dünya tarihi boyunca bulaşıcı hastalıklarla mücadele eden insanlık, aşıların keşfedilmesi ve geliştirilmesi ile sağlıklı nesillerin ve yaşamın önünü kapısını aralamıştır. Son yıllarda sürekli göç alan ülkemizde, toplumumuzdan silinmiş olan bulaşıcı hastalıklarla tekrar karşılaşmaya başlıyoruz. Birey ve topluma bu hastalıkların bulaşışının önlenmesi ancak ve ancak aşı ile mümkündür. Çocuklarımızın, toplumumuzun sağlık geleceği; siz anne, babaların elindedir. Aşıların zamanında, düzenli uygulanması, toplumun sağlıklı geleceği için hayati öneme sahiptir" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS