TÜGVA'dan "Medeniyetimizin İnşası" konferansı

TÜGVA'dan "Medeniyetimizin İnşası" konferansı

TÜRKİYE Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmaniye İl Temsilciliği tarafından, Toprakkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün katkılarıyla "Medeniyetimizin İnşası" konulu konferans düzenlendi.

TOPRAKKALE (OSmaniye), (DHA) - TÜRKİYE Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmaniye İl Temsilciliği tarafından, Toprakkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün katkılarıyla "Medeniyetimizin İnşası" konulu konferans düzenlendi.

İlçe Gençlik Merkezi Salonundaki programa TÜGVA Osmaniye İl Temsilcisi Talha Akif Gürbüz konuşmacı olarak katıldı. İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından selamlama konuşması yapan, Kaymakam Ali Yıldırım, "İlçemizde tertiplenen bu güzel konferanstan dolayı TÜGVA'ya teşekkür ederiz, Yeni Nesil yetiştirme çabasında olan bu vakfı ve yetkililerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi. Konferans'ta Osmanlı medeniyetini anlatan Av. Talha Akif Gürbüz, "Batıda insan insanın kurdudur, bizim medeniyetimizde ise İnsan İnsanın dostudur. iki medeniyet arasındaki en büyük fark budur." dedi. Konuşmasına Osmanlı medeniyetinden şiirler ve hikayelerle devam eden Gürbüz, "36 padişahından 33 tanesi şair olan bir medeniyet kötü olabilir mi?" diyerek padişahlara ait şiirlerden okuyup programın renkli geçmesini sağladı. Osmanlı vakıf kültürüne de değinen Gürbüz şöyle devam etti: "Osmanlı'da kurulan 200 binin üzerinde vakıf olduğunu biliyoruz ve bunların bir çoğu peygamber sünneti üzerine kurulmuştur, bir çoğu ise inceliklerle doludur. Yetimlere meyve Yedirme vakfından tutun da Yaralı Göçmen Kuşlara yardım etme vakfına kadar çok ilginç vakıflar da mevcuttur."

Program sonrası Kaymakam Ali Yıldırım, Tügva Osmaniye İl Temsilcisi Talha Akif Gürbüz ve ekibini kaymakamlık makamında misafir etti.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS