Vali Coşkun’dan Down Kafeye ziyaret

Vali Coşkun’dan Down Kafeye ziyaret

OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Down Kafe’yi ziyaret etti.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Down Kafe’yi ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kadir Kara, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu ziyarette kafede görevli down sendromlu gençlerle bir süre sohbet eden Vali Coşkun, engelli gençler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerden oluşan sergiyi de gezdi. Vali Coşkun, gençleri çalışmaları nedeniyle tebrik etti.

Programın devamında SODES kapsamında Down Sendromlular İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen “Engelsiz Bir Osmaniye” Projesinin açılışı da yapıldı. Proje hakkında bilgi veren Down Sendromlular İzcilik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sultan Erat proje kapsamında takı tasarım kursu, resim ebru kursu, halk oyunları kursu, kilim dokumacılığı kurslarının açılacağını ifade ederek kurslarda öncelikle down sendromlular ve özel çocukların yararlanacağını, kursların Down Kafe'de düzenleneceğini kaydetti. Proje kapsamında geziler ve sosyal etkinlikler yapılacağını da belirten Sultan Erat “Bu güzel projeyi hayata geçirmemizi sağlayan başta Sayın Valimiz olmak üzere desteği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Program günün anısına çektirilen fotoğrafla sona erdi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS