Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

OSMANİYE Valiliği, vatandaşları bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı uyardı.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valiliği, vatandaşları bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı uyardı.

Yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Vali Ömer Faruk Coşkun'un ve Valiliğin adı kullanılarak, iş adamları ve vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, Valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı duyumlarının alındığı belirtildi. Açıklamanın devamında, "Valimizin, Valiliğimizin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi bulunmamaktadır. Bu tür yöntemlerle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara, vatandaşlarımızın kesinlikle itibar etmemeleri; böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Emniyet Müdürlüğü’nün 155 veya Jandarma Komutanlığı’nın 156 numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunmaları önemle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS