53’ün Başarı Hikayesi kitabı yayınlandı

53’ün Başarı Hikayesi kitabı yayınlandı

– RİZE’de, Gazeteci-Yazar Alihan Telatar tarafından hazırlanan ‘53’ün başarı öyküsü’ kitabı yayınlandı.

RİZE (DHA) – RİZE’de, Gazeteci-Yazar Alihan Telatar tarafından hazırlanan ‘53’ün başarı öyküsü’ kitabı yayınlandı.


Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen kitabın tanıtım programına Gazeteci Alihan Telatar’ın yanı sıra; Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Günebakış Gazetecilik İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk ile davetliler katıldı.


Programda konuşan Gazeteci Alihan Telatar, Rize'nin Türkiye'de her konuda öncü isimler çıkardığını belirterek “Rize her zaman sınırlarını aşmayı başarmış, çok önemli isimler Türkiye'ye kazandırmıştır. Biz de kitabımızda değer katmış önemli izler bırakmış kişilere yer vermeye çalıştık. Elbette kitabımızın devamı gelecek. Ne kadar çok kişinin hikayesini anlatırsak o kadar çok kişiye model oluşturabileceğimizi düşünüyorum. Her hikaye gençlere birer örnek teşkil edecek" dedi.


Telatar, “Bir futbol yorumcusu olarak yıllarca görev yaptığım şehrim için, Rize’ye ve Rizeliye değer katacak bir çalışma yapma düşüncesi vardı. Bu düşüncenin gerçekleşmesini de Günebakış Gazetesi imtiyaz sahibi Ali Öztürk sağladı. Siyasetten sanata spora iş hayatına pek çok alanda ses getiren başarılı insanlarımızın hayatlarına dokunmak ve başarı öykülerini paylaşmak uzun zamandır takip ettiğim bir konu olmuştu. Tabii bu bir başlangıç, daha pek çok isim pek çok değer ve başarı öyküsü bulunuyor ve bunlar ilerleyen zamanda yeni kitaplarla sizlerle, hemşerilerimizle buluşacaktır diye umut ediyorum. Bir kitaba sığmayacak kadar çok isime sahip olduğumuzu biliyoruz. Bu gurur verici bir şeydir” ifadelerini kullandı.


Telatar, Türkiye'de başarılı olmuş 18 Rizelinin hayat hikayesini kitapta topladı. Telatar, yaklaşık bir yıllık çalışma ile kaleme aldığı "53'ün Başarı Hikayesi" kitabında TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, TOBB Başkanvekili Halim Mete, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Genel Müdürü Temel Kotil gibi 18 önemli Rizelinin hikayelerini kaleme aldı. 


Programın ardından Telatar, katılımcılara kitabını imzalayarak dağıttı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS