Karadeniz'in sevilen ünlü sanatçıları vekil istedi

Karadeniz'in sevilen ünlü sanatçıları vekil istedi

TÜRKİYE'de, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi TBMM'de AK Parti Gurubu'nu ziyaret eden Karadenizli bir grup sanatçı görüştüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a camialarından vekil görmek istediklerini iletti, ülke genelinde kültür elçisi olarak çalışan Guinnesli Organizatör Necati Selvitop'u vekil adayı olarak önerdi.

RİZE, (DHA) - TÜRKİYE'de, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi TBMM'de AK Parti Gurubu'nu ziyaret eden Karadenizli bir grup sanatçı görüştüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a camialarından vekil görmek istediklerini iletti, ülke genelinde kültür elçisi olarak çalışan Guinnesli Organizatör Necati Selvitop'u vekil adayı olarak önerdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'erken seçim' kararını açıklamasının ardından aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. Türkiye’nin değişik şehirlerinde ve yaylalarında sayısız organizasyona imza atarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdıran Necati Selvitop AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı. 34 yıllık televizyoncu, organizatör, sunucu olarak halkın sevgisini kazandığını belirten Selvitop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uygun ve layık görmesi halinde İstanbul'dan milletvekili aday adaylığı başvurusu yapacağını duyurdu. 


KARADENİZLİ SANATÇILAR ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜ


TBMM'de AK Parti Gurubu'nu ziyaret eden Karadenizli bir grup sanatçı görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a camialarından vekil görmek isteğini iletti, ülke genelinde kültür elçisi olarak çalışan Guinnesli Organizatör Necati Selvitop'u vekil adayı olarak önerdi. Karadenizli ses sanatçıları Hülya Polat, Bizim Gönül, Adnan Yılmaz, Taner Eyüpoğlu ile işadamları Ali Ekşi, Sadullah Demirli, Kadir Akman ve Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Sanatçı ve işadamı heyeti Erdoğan'a, Karadeniz kültürüne ve ülkeye yaptığı programlar ve kültür elçiliği ile katkıları olan aynı zamanda şehit evladı ve Şehit Aileleri Derneği Başkanlığı da yapmış arkadaşları Necati Selvitop'u 24 Haziran Genel seçimlerinde İstanbul'dan milletvekili adayı görmek istediklerini iletti. Erdoğan'ın görüştüğü sanatçılarla bir süre sohbet ettiği, Hülya Polat'tan 'Koçari' Bizim Gönül'den ise 'Havvam' türküsünü canlı dinlediği belirtildi. Sanatçılar, Erdoğan'ın kendilerine ilettikleri taleplerine karşılık 'Hayırlı olsun' dediğini açıkladı. Karadenizli sanatçılar Erdoğan'la selfie yaparak görüşmeyi tamamladı.


AK Parti teşkilatlarıyla yakından ilişkili olduğunu ifade eden Necati Selvitop, “Parti çalışmalarına aralıksız katılım sağlamaya çalışıyoruz. Her grup toplantısına mutlaka katılıyorum. Türkiye’de birçok kongre ve teşkilat çalışmalarında da hazır bulunduk. Cumhurbaşkanımızın, milletvekillerinin ve Ak Partili tüm Belediye Başkanlarının etkinliklerine ve mitinglerine gücümüz nispetinde katılım sağladık. Mikrofon elimde iken her platformda Ak Parti ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan demeden sahneden inmiyorum. Sokak ve kimsesiz çocukların kötü alışkanlıklardan uzak olması için özel organizasyonlar, konserler yaptım. Eğitim için, İnanç ve özgürlük için devletine bağlı sadakatli Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Vatan düsturuyla, Reisimizin izinde edepli ahlaklı ve terbiyeli bir duruş ile halka hep örnek olmaya çalıştım. Vatanımıza, milletimize ve partimize sürükleyici çok büyük bir katma değer katacağımı düşünüyorum” dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS