Liseli öğrencilerin sergisi beğenildi

Liseli öğrencilerin sergisi beğenildi

– RİZE Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, geliştirdikleri ‘Bir vefa değeri olarak gençliğin gençliği resmetmesi’ adlı TÜBİTAK projesi kapsamında, kentte ziyaret ederek dinledikleri huzur evi sakinleri resimledi.

Ayetkin KALENDER/RİZE,(DHA) – RİZE Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, geliştirdikleri ‘Bir vefa değeri olarak gençliğin gençliği resmetmesi’ adlı TÜBİTAK projesi kapsamında, kentte ziyaret ederek dinledikleri huzur evi sakinleri resimledi. Öğrencilerin gözüyle tuvale yansıtılarak İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde sergilen tablolar ziyaretçilerin beğenisi kazandı.


Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenim gören Nilay Çelik, Öznur Sarıhan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza attı. Liseli öğrenciler, geliştirdikleri Bir vefa değeri olarak gençliğin gençliği resmetmesi’ adlı proje kapsamında, Fındıklı ilçesindeki Huzurevi’ni ziyaret etti. Burada büyüklerinin elini öperek bir süre sohbet eden öğrenciler, dinledikleri huzur evi sakinlerini ve anılarını tablolara resimledi. Huzurevinde kalan yaşlıların yanı sıra birçok konuyu da çizdikleri resimlerle tuvallerine yansıtan başarılı öğrenciler, çalışmalarını İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde sergiledi. Huzurevi sakinleri, veliler ve çok sayıda sanatsever, ziyaret ettikleri sergide öğrencilerin yaptığı çalışmaları ilgi ve merakla inceledi. Beğeni toplayan sergi, bir hafta süreyle ziyaretçilerini ağırladı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS