Rize'de ayakkabıcı esnafı başkanını seçti

Rize'de ayakkabıcı esnafı başkanını seçti

 RİZE Ayakkabıcılar Esnaf Odasının olağan genel kurulunda başkanlık seçimi yapıldı.

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE Ayakkabıcılar Esnaf Odasının olağan genel kurulunda başkanlık seçimi yapıldı. Mevcut başkan Servet Hacıömeroğlu ile Gökay Mataracı'nın yarıştığı başkanlık seçimini Hacıömeroğlu kazandı.


Rize Esnaf Sarayı toplantı salonunda yapılan Rize Ayakkabıcılar Esnaf Odası genel kurula çoğunluğun sağlanması ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Genel kurula, Rize Esnaf Odaları Birliği Başkan Vekili Ekrem Kılıç, Rize Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Tornacı, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Yaşar Karaca, Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, Kahveciler Büfeciler ve Otelciler Odası başkanı Alaeddin Turanlı, Marangozlar Odası Başkanı Davut Soykan, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Gündoğan, Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, Şoförler Odası Başkanı Muzaffer Turan, Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Galip Koç ve üyeler katıldı.


77 üyesi bulunan Rize Ayakkabıcalar Odası'nda başkanlık seçiminde 66 üye oy kullandı. Oylama sonucu mevcut başkan Servet Hacıömeroğlu'na 37 oy çıkarken, diğer aday Gökay Mataracı 29 oyda kaldı. 


Genel kurulda yeniden başkan olarak seçilen Servet Hacıömeroğlu, bu göreve layık görülmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek "Bizi bu göreve tekrar layık gören tüm üyelerimize teşekkür ederim. Bugün diğer oda başkanlarının da katılımı ile son derece keyifli ve güzel bir genel kurul gerçekleştirdik. Rize’de yıllardır bu sektörde faaliyet göstermekteyim. Esnafımızın sorunları talepleri bellidir. Bu zamana kadar esnafımızın birlik beraberlik içerisinde hareket etmemesinden dolayı sorunlar ertelendiğini söylemiştim. Bundan sonra bu ertelenen sorunların çözümü için hep beraber çalışacağız. Biz şuan Rize’de seçilmiş bütün oda başkanları ile beraber hareket ediyoruz. Bütün esnafın sorunlarını tespit ederek sonuca gitmek istiyoruz. İlimiz esnafına ve ayakkabıcı esnafına hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.Genel kurulda meslekte 40 yılını dolduran ayakkabıcı esnafı Enver Kaptan ve İsmail Kuleli’ye plaket takdim edildi.

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS