Rize'de şehir trafiğini rahatlatacak projeler geliştirdi

Rize'de şehir trafiğini rahatlatacak projeler geliştirdi

RİZE Belediye Başkanı Reşat Kasap, yapımı devam eden çalışmaların bitimi ile şehrin trafiğinin rahatlayacağını müjdeledi.

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE Belediye Başkanı Reşat Kasap, yapımı devam eden çalışmaların bitimi ile şehrin trafiğinin rahatlayacağını müjdeledi.Başkan Reşat Kasap şehir trafiğin rahatlatmak ve güneye doğru şehri açmaya yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kuzey-Güney birleşmesi olarak adlandırılan çalışmaları anlatan Başkanı Kasap,  “Limandan başlayarak, Pehlivantaşı bölgesine kadar uzanan ve içersinde farklı uzunluklarda tünellerin olduğu bir proje devam ediyor. İhaleleri yapıldı ve çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Bu doğrultuda 200 metrelik bir tünel de tamamlandı. Şehir içerisinde bizim özellikle trafiği rahatlatacak çevre yolu projemizin de devam ettiğini ve tamamlanması için yaz aylarında çalışmaların daha da hızlanacağını söyleyebilirim. Dosma ile sahil arasında ucu güney çevre yoluna bağlanacak olan proje ile iki bulvar açılacak. Tamamlandığında Rize'nin hüviyetini değiştirecektir. Bu çerçevede yapılan çalışmalar neticesinde Orta Cami'yi, Timya Bölgesi'ne taşıdık. Burada aynı eski Orta Cami'nin özelliklerini taşıyan bire bir aynısı olacak şekilde bir cami yapımına başlandı. Bu yolların tamamlandığında şehrin trafiğinde önemli rahatlamalar olacaktır” dedi.'OTO PARK SAYISI ARTIRILIYOR'


Araç parkı sorununu da ortadan kaldırmak için ciddi adımlar atıldığını kaydeden Kasap, şunları söyledi:


 “Rize’de İtfaiye Müdürlüğü yanında bulunan Amfi Tiyatro olarak adlandırılan ancak yıllardır çok aktif kullanılmayan alanı yeniden düzenlenerek araç otopark alanına çeviriyoruz. İlimizde yaşanan araç park sorununun çözümü noktasında yürütmüş olduğumuz çalışmalar kapsamında, alternatif olarak dolgu sahası üzerinde yapımına başlanan otopark projesi hızlı adımlarla ilerliyor. Yapılacak olan bu otopark 448 araç kapasiteli olacak. Bitimi ardından bu proje ilimizde ki park sorununa da katkıda bulunulmuş olacak.”


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS