Atakum Anadolu İHL öğrencileri dil eğitimi için İngiltere’de

Atakum Anadolu İHL öğrencileri dil eğitimi için İngiltere’de

ATAKUM Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL), İngilizce hazırlık öğrencilerini, dil eğitimi için İngiltere’ye uğurladı.

SAMSUN,(DHA) - ATAKUM Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL), İngilizce hazırlık öğrencilerini, dil eğitimi için İngiltere’ye uğurladı.



"Dil yerinde öğrenilir" mantığıyla hareket eden Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Proje İngilizce hazırlık ve proje 9. sınıf öğrencilerini detaylı bir araştırmadan sonra İngiltere’de bulunan bir dil okuluna gönderdi. Öğrencilerin, yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de faydalı hale getirecek olan dil eğitimi, Atakum Anadolu İHL’nin eğitimde farkındalık oluşturduğunu göstermiş oldu. Akademik alanda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Atakum Anadolu İHL dil eğitimi programı kapsamında öğrencilerine büyük bir fırsat sundu.

İngiltere’ye giden öğrenciler, seviyelerine uygun sınıflarda pratik ağırlıklı ders alacak. Dil eğitimi programıyla öğrencilerin telaffuz, pratik konuşma ve dinlediğini anlama becerilerinin daha üst seviyeye çıkması hedefleniyor. Öğrencilere, dil programının yanı sıra, Avrupa’yı yakından tanımaları için gezi programları hazırlandı.

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin destek ve çabaları ile   İngiltere’ye dil eğitimine giden öğrenciler 4 haftalık bir eğitim alacak. Yurt dışında dil eğitimi alarak Dünyanın kapılarını açmayı lise çağında öğrenen öğrenciler, erken yaşta farklı kültürleri ve insanları tanıma fırsatı da bulacak.

Yurt dışında eğitim programı planlarken üç hedefimiz vardı diyen İngilizce öğretmeni Ahmet Boylu “Birincisi, öğrencilerimizin konuşma ve dinlediğini anlama seviyelerini daha üst seviyeye çıkartmak. İkincisi Avrupa’yı ve batı kültürünü daha iyi anlamalarını sağlayarak Türkiye ile Avrupa’yı kıyaslama imkanı bulmak. Üçüncüsü Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi proje öğrencilerimizin yarı yıl tatilini iyi değerlendirmelerini sağlamak. Çok şükür hedeflerimize ulaşıyoruz. Dil eğitimi alacak öğrencilerimiz arasında Advanced (en üst seviye) düzeyinde eğitim alacak öğrencimiz var bu durum bizi gururlandırıyor” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS