Başkan Genç: Samsun'un gelişmişlik seviyesini artırdık

Başkan Genç: Samsun'un gelişmişlik seviyesini artırdık

 - SAMSUN Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Erzurum Üniversiteleri Mezunları Camiası Derneği tarafından 18’incisi Omtel Otel'de düzenlenen Geleneksel Vefa ve Kardeşlik Buluşması'nın ikinci gününde dernek üyeleriyle yemekte biraraya geldi.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Erzurum Üniversiteleri Mezunları Camiası Derneği tarafından 18’incisi Omtel Otel'de düzenlenen Geleneksel Vefa ve Kardeşlik Buluşması'nın ikinci gününde dernek üyeleriyle yemekte biraraya geldi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Erzurum Üniversiteleri Mezunları Camiası Derneği tarafından 18’incisi Omtel Otel'de düzenlenen Geleneksel Vefa ve Kardeşlik Buluşması'nın ikinci gününde düzenlenen programa katıldı. Dernek yöneticileri ve üyeleriyle sohbet eden Başkan Genç, 3’üncü bin yılın başında en büyük gücün bilgi olduğunu söyleyerek yeni neslin de milli ve üreten bir nesil olması gerektiğini söyledi. Başkan Genç, yaptıkları yatırımlarla şehrin gelişmişlik seviyesinin artmasına da katkı sağladıklarını belirtti.


'MİLLİ VE ÜRETEN BİR NESİL'


Düzenlenen yemek programında yaptığı konuşmada bu tür buluşmaların önemine vurgu yapan Başkan Genç, "Bizim ortak paydamız Türkiye'dir. Bu sebeple milli birlik ve kardeşlik serüvenimiz inşallah bu topraklarda bin sene daha devam edecektir. Bilişim çağında olduğumuz bu dönemlerde savaşlar artık topla, tüfekle yapılmıyor. Eğer güçlü, aktör bir ülke olmak istiyorsak mutlaka bilgi üretmeliyiz. Çünkü yeni bin yılda en büyük güç bilgidir. Milli ve üreten bir nesil ortaya koymalıyız. 3’üncü bin yıl savaşlarını ancak bu şekilde kazanabiliriz" dedi.


'YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN'


Her alanda gelişmiş bir şehir için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, "Bir şehrin bazı gelişmişlik kriterleri vardır. Yaptığımız kurumsal ve kentsel dönüşümlerin haricinde ilçemizde ticareti geliştirdik ve işsizlik seviyesini azalttık. Mesela kültür-sanatta öne çıkan bir şehir için iki tane kültür merkezi yaptık. Yerelde ve özelde yapılan yatırımlarla tiyatro ve sinema koltuk sayısını artırdık. Sporda lisanslı sporcu sayısını artırdık. Eğitimde derslik sayısını artırdık ve sınıf mevcutlarını düşürdük. Hastane yatak sayısını artırdık. Bu örnekleri daha da artırabiliriz. Kısacası şehrimizin gelişmişlik seviyesinin yükselmesi, Samsun'un yaşanabilir şehirlerarasında olması için önemli katkı sağladık" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS