Başkan Genç’ten ilçelere 'hayırlı olsun' ziyareti

Başkan Genç’ten ilçelere 'hayırlı olsun' ziyareti

KONGRELERİNİ tamamlayan Tekkeköy, Çarşamba ve Ayvacık AK Parti İlçe Teşkilatlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, marka şehir olmanın yolunun bütüncül gelişmeden geçtiğine işaret ederek, "Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmeliyiz.

SAMSUN,(DHA) - KONGRELERİNİ tamamlayan Tekkeköy, Çarşamba ve Ayvacık AK Parti İlçe Teşkilatlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, marka şehir olmanın yolunun bütüncül gelişmeden geçtiğine işaret ederek, "Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmeliyiz. Samsun'u birlikte marka şehir yapabiliriz" dedi.


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kongrelerini tamamlayan AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe ile yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Teşkilat başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Genç, "Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmeliyiz. Samsun'u birlikte marka şehir yapabiliriz. Marka şehir ise bütüncül gelişmeden geçer" dedi.

Teşkilat başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Başkan Genç, Samsun'un bütün ilçelerinin farklı potansiyelleri ve avantajları olduğunu belirterek, "İlçelerimizde tarım ve turizm başta olmak üzere yatırımlar yapılmalıdır. En önemlisi de ulaşım anlamında Çarşamba, Terme ve Bafra gibi büyük potansiyelleri olan ilçelerimiz mutlaka demiryolu ağına sahip olmalı ve limanla buluşmalıdır. Şehir olarak ilçelerle merkez arasında demiryolu ağı konusunu mutlaka gündeme getirmeliyiz" diye konuştu.

Samsun'un potansiyeli olan bir şehir olduğunu ve ulaşım, tarım, turizm, sağlık gibi avantaj ve potansiyellerinin mutlaka maksimum seviyede kullanılması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, "Marka bir dünya şehri olmak Samsun için mümkün. Çünkü bu şehrin hiç de azımsanamayacak ölçüde müthiş bir potansiyeli var. Ancak bu potansiyeli şehrin yararına kullanmak için ortak akıl şart. Samsun'u ancak ortak akıllı birlikte hareket ederek marka şehir yapabiliriz" şeklinde konuştu.

Samsun'un geniş vizyonla, dünya ölçeğinde bir hedefinin olması gerektiğine de vurgu yapan Başkan Genç, "Marka şehir olmanın yolu bütüncül gelişmeden geçiyor. Samsun bizim evimiz ve evimizi daha da güzelleştirmek ortak hedefimiz olmalıdır. Biz lokal değil, bütüncül bir gelişmeden yanayız. Yani Samsun'un sadece merkezi, Canik'i değil, Çarşamba'sı, Tekkeköy'ü, Ayvacık'ı, Vezirköprü'sü, Bafra'sı, bütün ilçeleri gelişmelidir. Ancak bu şekilde gelişmiş ve marka bir il olabiliriz. Bu şehirde un var, yağ var, şeker var. Ancak helva yapmayı bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Başkan Genç'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden AK Parti İlçe Teşkilat Başkanları da, bayrağı daha yukarı taşımak için çalışacaklarını söyledi. İlçelerde AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarına da hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Genç, ziyaretlerinin sonunda teşkilat başkanlarına Canik Belediyesi kültür yayınları ile "Geçmişten Günümüze Samsunspor" kitabı hediye etti. Başkan Genç, aynı zamanda ziyaret ettiği Ayvacık'ta Belediye Başkanı Mustafa Belur'un da konuğu oldu. 

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS