Başkan Kavuran: Asker konvoyları, faciaya dönüşmesin

Başkan Kavuran: Asker konvoyları, faciaya dönüşmesin

TÜRKİYE Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, celp dönemlerinde asker taşıyan otobüslerin yolunun kesilmemesi gerektiğini belirterek, "Asker konvoyları, faciaya dönüşmesin" dedi.

Tolga BİRGÜCÜ/SAMSUN, (DHA) - TÜRKİYE Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, celp dönemlerinde asker taşıyan otobüslerin yolunun kesilmemesi gerektiğini belirterek, "Asker konvoyları, faciaya dönüşmesin" dedi.


Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, celp dönemlerinde asker uğurlamada oluşturulan araç konvoylarında, şehirlerarası otobüs terminallerinde asker taşıyan otobüslerin önünü kesilmemesi gerektiğini söyledi. Zincirleme kazaların oluşabileceğine dikkati çeken Kavuran, sürücülere ve vatandaşa duyarlılık çağrısı yaptı. Otobüslerin önünün kesilmesinin kesinlikle çok tehlikeli bir durum olduğunu belirten Kavuran, "Oluşturulan konvoylarla, askere gönderdiğimiz gençlerimizin içerisinde bulunduğu otobüsün önünü kesmek trafik güvenliği ve insan hayatı açısından son derece tehlike arz etmektedir. Ana arterler üzerinde bugün, Samsun’dan Ankara istikametine gitmekte olan araç sayısı yaklaşık 57 bin civarındadır. Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin istikametine giden araç sayısı ise 70 binleri bulmaktadır. Bu yoğunlukta yapılan konvoy ile asker otobüsünün yolu kesildiğinde trafik ciddi derecede aksatılmaktadır. Arkadan zincirleme kazaların gerçekleşmesine sebebiyet verilecektir. Lütfen, askerimizi nizami bir şekilde otobüs terminallerine ulaştıralım. Lütfen, yol kesmeyelim. Ne kendimizi ne de bir başka insanın hayatını riske atmayalım. Asker konvoyları, faciaya dönüşmesin" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS