Başkan Yılmaz’dan Afrin’de  görev yapan Samsunlu komutanın ailesine ziyaret

Başkan Yılmaz’dan Afrin’de  görev yapan Samsunlu komutanın ailesine ziyaret

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal’ın Tekkeköy ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal’ın Tekkeköy ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geçen Cuma günü telefonla arayarak görüştüğü Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatında görevli olan Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal’a verdiği sözü yerine getirdi. Telefon görüşmesinde ailesini en kısa zamanda ziyaret edeceğinin sözünü veren Başkan Yılmaz Tekkeköy ilçesinde yaşayan Nezahat ve Erdoğan Büyükkal çiftini evlerinde ziyaret etti. Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekatında bir destan yazıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, "Sizlere böyle vatansever bir evlat yetiştirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sercan yavrumuz gibi binlerce vatan evladımız Afrin’i teröristlere dar etti. Allah nasip ederse en kısa zamanda operasyon sona erecek. Bölge terör unsurlarından arındırılacak. Sercan ile konuşurken gerçekten çok duygulanmıştım. Ülkesi için cansiperane çatışan bir Mehmetçikle konuşmak gerçekten çok etkiledi beni. Zaten kalbimiz de beynimiz de 24 saat onlarla. Telefon ile görüştüğümde de söyledim kendisine gerçekten yastığa başımı koyduğumda ‘Bizim aslanlarımız nasıl uyuyorlar, nasıl besleniyorlar’ diye soruyorum kendi kendime. Türkiye eski Türkiye değil Allah’a şükür. Türk Silahlı Kuvvetleri onlara her türlü imkanı sağlıyor. Ama ister istemez düşünüyor insan. Bizim rahat uyuyabilmemiz için kendini feda eden, canını ortaya koyan tüm askerlerimize, polislerimize, güvenlik güçlerimize selam olsun" dedi. Ziyarete Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’da katıldı.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS