Canik Müzik Festivali büyüledi

Canik Müzik Festivali büyüledi

SAMSUN’un Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali'nin 4’üncü gününde müzik grupları ve sanatçıların katıldığı konser programlarına vatandaşlar ilgi gösterdi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN’un Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali'nin 4’üncü gününde müzik grupları ve sanatçıların katıldığı konser programlarına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Canik Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali’ne 20 müzik topluluğundan 548 sanatçı katıldı. Festivalin 4’üncü gününde sanatçılar unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Canik Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu Koro Şefi Yavuz Özkaran'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen uluslararası festivalin gündüz bölümünde ise Atakum Kültür Merkezi'nde düzenlenen atölye çalışmasında Doç. Dr. Yakup Alper Varış, Öğretim Görevlisi Fulya Anıt ve Araştırma Görevlisi Emin Ersöz Yiğit piyano, flüt, viyola, Şan dinletisi sunarken, Polonya Piyano Şan Dinletisi ile beğeni topladı. Gecenin sonunda ise Başkan Yardımcısı Alican Usta, sanatçılara Katılım Belgesi verdi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS