Hollandalı gurbetçi 76 engelli araç daha gönderdi

Hollandalı gurbetçi 76 engelli araç daha gönderdi

– HOLLANDA’da yaşayan gurbetçi hayırsever, geçen sene olduğu gibi bu yıl da 76 adet engelli akülü araç gönderdi.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – HOLLANDA’da yaşayan gurbetçi hayırsever, geçen sene olduğu gibi bu yıl da 76 adet engelli akülü araç gönderdi.


Geçtiğimiz yıl Hollanda'dan gönderdikleri engelli akülü araçlarıyla 17 engelli vatandaşı sevindiren gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Güner Aydoğan, bu yıl da Canik Belediyesi'ne dağıtmak üzere 76 araç gönderdi. Canik Belediyesi ile işbirliği yaparak geçtiğimiz yıl gönderdikleri akülü engelli araçlarıyla Dünya Engelliler Günü'nde 17 engelli vatandaşı sevindiren Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Güner Aydoğan, anlamlı davranışlarını bu yıl da devam ettirdiler. Öztürk ve Aydoğan, Samsun'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Hollanda'da yaşayan hayırsever gurbetçilerin katkılarıyla topladıkları 76 adet akülü aracı Canik Belediyesi'ne gönderdi.


76 YENİ ARAÇ GELDİ


Başkan Yardımcısı Alican Usta ve Zabıta Müdürü Erol Balcı, engelli vatandaşlarla buluşacağı günü bekleyen akülü engelli araçları kontrol etti. Anlamlı davranışlarından dolayı gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Güner Aydoğan'a teşekkür eden Cani Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarını sağlamak, ulaşım olanaklarını artırmak ve hayat standartlarını yükseltmek temel amacımız. Bu yönde engellilerimiz için yapılan her çalışmaya destek veriyoruz. Geçtiğimiz yıl güzel bir organizasyonla 17 engelli vatandaşımızın akülü araçlarına kavuşturulmasının ardından bu yıl da 76 yeni aracın gelmesi bizleri mutlu etti" dedi.


ENGELLİLER İÇİN PROJELER


Samsun'da 111 bin civarında engelli vatandaş bulunduğuna dikkat çeken Başkan Genç ise, "Engelli insanlarımızın aktif hale gelmesi ve çok önemli. Akülü araçlar da bu insanlarımızın daha aktif olması için önem taşıyor. İnşallah yakın zamanda bu araçları sahipleriyle buluşturacağız. Canik Belediyesi olarak bugüne kadar birçok engelli projesine ve çalışmasına imza attık. 'Engelimize değil, potansiyelimize bakın' projesinin yanında hizmet binamızda 'Engelli Koordinasyon Birimi' oluşturduk. 'Engelsiz Kafe ve Park' yaptık. Yine belediyemiz içerisinde akülü engelli aracı şarj noktası kurduk. Tüm binalarımız engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun şekilde dizayn edildi" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS