İlkadım’dan 4 yıla damga vuran projeler

İlkadım’dan 4 yıla damga vuran projeler

– SAMSUN’da görevi devralışının 4’üncü yıl dönümünde 4 yıllık hizmetleri değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşlardan aldıkları enerjiyi dev proje ve hizmetlere dönüştürerek İlkadım’a altın çağını yaşattıklarını söyledi.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’da görevi devralışının 4’üncü yıl dönümünde 4 yıllık hizmetleri değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşlardan aldıkları enerjiyi dev proje ve hizmetlere dönüştürerek İlkadım’a altın çağını yaşattıklarını söyledi.


2014 yerel seçimlerinin ardından 3 Nisan 2014’de ‘İlkadım’ın hizmetkarı olmaya geldik’ diyerek başkanlık mazbatasını teslim alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti belediyecilik anlayışıyla 4 yıl gibi kısa bir sürede dev proje ve hizmetlere imza attı.


BAŞARIMIZIN ARKASINDA HEMŞEHRİLERİMİZ VAR


4 yıl gibi kısa bir sürede 24 yılda yapılamayanı hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bundan tam 4 sene önce değerli İlkadımlı kardeşlerim bana bu görevi layık gördüler. Bizlerde bu sorumluluğun gereklerini omuzlanarak vatandaşımızın teveccühü için yine onlardan aldığımız enerji ile İlkadım’ı yükselen bir değer haline getirmek için gece gündüz çalıştık. Bizlere oy veren ve ya vermeyen diye bir ayrımı asla yapmadan İlkadım’a hizmet ettik ve etmeye de devam edeceğiz” dedi.


24 YILLIK SORUNA YENİ HİZMET BİNASI İLE ÇÖZÜM


4 yılda yapılan projeleri özetleyen Başkan Tok, “Geçtiğimiz 4 yıla baktığımızda gelecek 100 yıla imza atacak eserler yaptığımızı görüyoruz. İlkadım’da yıllardır çözülemeyen sorunlara modern çözümler getirdik ve Samsun’a değer katacak eserler ortaya koymayı amaçladık. Bunlardan biri de 24 yıl sonra ilk kez yapmak bize nasip olduğu İlkadım yeni Belediye Hizmet Binası oldu. 19 Mayıs 2018’de tamamlanacak yeni hizmet binamız modern yapısı ve modüler mimarisi ile Samsunumuza hizmet edecek” diye konuştu.


CAMİİ VE KÜLLİYE BÜYÜK BİR MEDENİYET PROJESİ


Cami ve Külliye projesinin büyük bir medeniyet projesi olduğunu ifade eden Başkan Tok, İlkadım’da 20 yıl sonra bir belediye başkanı olarak camii yapmak bana nasip oldu. Bizlerde bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmek üzere kolları sıvayarak Karadeniz’in en büyük camii ve külliye projesini hayata geçirdik. Baruthane Mahallesi Ihlamur Bulvarında 6.5 dönüm alanda inşa edilen cami ve külliye medeniyetin inşası ve ihyası için önemli bir merkez olacak. Bu projemizde hızla yükselmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.


İlkadım Belediyesi Şantiye alanını Gençlik ve Spor Bakanlığına devrederek gençler için dev projeye ön ayak olduklarını belirten Başkan Tok, “Vatandaşımıza hizmet için bürokrasi adımlarını doğru atmayı bildik ve İlkadım’ı Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi ile buluşturmayı başardık. Unkapanı Mahallemizde hem Unkapanı’nı hem de şehri değiştirecek dev bir yaşam ve kültür merkezini hayata sokuyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimizin sosyal hayata katılmalarında büyük rol oynayacak Kültür ve Yaşam Merkezimizde 250 araçlık otopark, cadde dükkanları, hanımlar yaşam merkezi, spor salonu, sağlıklı yaşam merkezi, derslikler ve düğün, nişan, sünnet ve benzeri etkinliklerini gerçekleştirebileceği çok amaçlı salonlar yer alacak. Sosyal yaşamda da tüm İlkadımlıların yer alması için çaba harcıyoruz. Derebahçe Mahallemizde hayata geçirdiğimiz dev yatırımımız Derebahçe Sosyal Tesisleri bu yatırımların mahallelere indirgenebileceğinin en büyük örneği olarak büyük ilgi topluyor”


İLKADIM’I MEDENİYET KENTİ YAPIYORUZ


Geleceğe daha umutlu bakabilmek için gençlere ve tüm vatandaşlara kendi kültürlerini, tarihlerini ve sanatı öğretmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Tok, “Türk İslam Sanatları Merkezimizde sadece şehrimizden değil diğer illerden de gelen vatandaşlarımızı İstanbul’dan her hafta ders vermek için gelen büyük bir titizlikle belirlenmiş ve alanında uzman eğitmenler tarafından ebru, hüsn-ü hat, tezhip, kaligrafi ve ney gibi sanatların eğitimi ile buluşturuyoruz. 4 yıllık süre içerisinde eğitim, spor, kültür ve sanat yatırımları ile gençler ve çocuklara büyük önem veriyoruz. İlçe sınırlarımızda yer alan tüm okullarımızda mutlaka eğitime destek projelerimiz yer alırken 4 yılda 62 çocuk parkı ve 12 halı sahayı hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Bunun sonucunda da aldığımız en büyük karşılık yavrularımızın mutluluğu oluyor.  Onların temiz yürekleri ile gülümsemeleri her şeye değer. 4 yıllık bu süreçte dikkat çeken bir başka başarı ise Fen İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirildi. 4 yılda 156 bin 640 ton asfalt, 47 kilometre yeni yol, 286 bin 110 metrekare sathi kaplama, 292 bin 843 metrekare beton kaldırım ve 144 bin 555 metrekare parke taş yol yapılırken daha önce hiçbir dönemde yapılmayan hizmet İlkadımlılarla buluşmuş oldu”


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS