MG Yaşam'ın Gıda Mühendisi Bolat, yurtlardaki gizli tehlikeye karşı uyardı

MG Yaşam'ın Gıda Mühendisi Bolat, yurtlardaki gizli tehlikeye karşı uyardı

SAMSUN Kız Öğrenci Yurdu olan MG Yaşam’ın Gıda Mühendisi Aslı Bolat, yurtlardaki gizli tehlikelere karşı uyarılarda bulunarak, gıda zehirlenmeleri ve cilt hastalıkları konusuna dikkat çekti.

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Kız Öğrenci Yurdu olan MG Yaşam’ın Gıda Mühendisi Aslı Bolat, yurtlardaki gizli tehlikelere karşı uyarılarda bulunarak, gıda zehirlenmeleri ve cilt hastalıkları konusuna dikkat çekti. Bolat, velilerinde en önemli hassasiyetlerinin başında bu konuların geldiğini ifade ederek, denetimlerin sıklaştırılması konusunda ki uyarılarını hatırlattı.


Özellikle son aylarda yurtlarda yaşanan gıda zehirlenmeleri ve hijyen ile alakalı durumlardan kaynaklanan olaylar gözleri yeniden yurtlara çevirdi. Bu durumların ortadan kalkması için özellikle denetimlerin sıklaştırılmasını isteyen veliler konu ile ilgili çok detaylı sorularla yurt yöneticileriyle karşı karşıya geldiklerini ifade eden Mustafa Güdül (MG) Akademik Kız Öğrenci Yurdu Gıda Mühendisi Aslın Bolat, “Öğrenci yurdu seçiminde güvenlik, konfor ve sağlıklı yaşam alanı kavramları ön plana çıkmaktadır. Sağlıklı yaşam alanı ise yemeklerin kalitesi ve çevrenin hijyen kuralları ile yakından ilişkilidir. El değmeden hazırlanan yemekler, bekletilmeksizin servis edilmelidir.  Diyetisyenler tarafından hazırlanan yemek seçimleri, uzmanlar tarafından kontrol edilerek yurtta kalan öğrencilere sunulmalıdır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenen yurt odalarında antibakteriyel özellikli yataklar kullanılmalıdır. Düzenli kat ve mekan temizliği ile öğrencilere hijyenik bir ortam sunularak, çalışan personele hijyen, iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verilip yurdun temizlik standartlarına uyumluluğu sağlanarak, denetimlerin düzenli bir şekilde sıkça yapılması gerekir” diye konuştu. Bolat, tüm bunların sıkça karşılaşılan gıda zehirlenmeleri ve cilt hastalıklarının da önüne geçeceğini ifade etti.
FOTOĞRAFLI


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS