Samsun'da ‘Tekkeköy'de Sürdürülebilir Turizm’ paneli

Samsun'da ‘Tekkeköy'de Sürdürülebilir Turizm’ paneli

– SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi, ilçeyi bölgenin turizm merkezi yapma konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek ‘Tekkeköy'de Sürdürülebilir Turizm’ konulu panel düzenledi.

SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi, ilçeyi bölgenin turizm merkezi yapma konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek ‘Tekkeköy'de Sürdürülebilir Turizm’ konulu panel düzenledi.


Tekkeköy Belediyesi tarafından Belediye Hizmet Binası Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda ‘Sürdürülebilir Turizm’ konulu konferans düzenlendi. Panel saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, turizmin bacasız sanayi olduğu belirterek, “Turizm bir bölgenin gelişimindeki en önemli faktörlerin başını gelmektedir. Çok büyük Yatırımlar yapmadan bölgenin tarihi, turistlik, doğal güzelliklerini ön plana çıkartmak, pazarlamak ve alana yerli yabancı turist çekmek işin başlangıcı oluyor. Bizlerde ilçemizde turizm gelirlerini arttırmak ve Tekkeköy’ü bölgenin turizm üssü haline getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemiz tarih, turizm, kültür, sanayi ve eşsiz doğal güzellikleriyle ülkemizin nadide ilçelerinden birisidir. İşte ilçemizdeki bunca tarihi, turistlik, doğal ve kültürel değer bizim en büyük silahımızdır ve bunları en iyi şekilde kullanmaya devam edeceğiz” dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS