Tekkeköy’de yol seferberliği katlanarak artıyor

Tekkeköy’de yol seferberliği katlanarak artıyor

– SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını arttırarak devam ediyor.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını arttırarak devam ediyor.


Tekkeköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı tüm ekipler, araç gereçler ve iş makineleri yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları için seferber oldu. Havaların ısınmasıyla birlikte Tekkeköy Belediyesi ekipleri ilçenin her mahalle ve her sokağında yol çalışmalarını arttırarak sürdürüyor.


TEKKEKÖY TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL ATAĞI SÜRÜYOR


Başkanlık görevini devraldığı ilk günkü gibi çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Fen İşleri Müdürlüğümüze ait tüm iş makinelerimiz ve ekiplerimiz görevi ilk devraldığımız günden itibaren aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle alt yapı, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, aydınlatma, doğalgaz gibi çalışmaları tamamlanan yollarımızın üst yapı çalışmalarını yaparak modern, standartların üzerine çıkartmaya devam ediyoruz. Dört yıldır aralıksız ekiplerimiz yollarda seferber oldu. İlçe tarihinin en köklü en kapsamlı çalışmaları ile ilçemizin çehresini değiştirmeyi başardık. Hafta sonları dahi tüm ekiplerimiz büyük özveri içerisinde vardiyalı olarak çalışıyor. Yine ilçemizin her köşesinde yeni imar yolları açarak yeni yerleşim yerlerinin oluşmasını ve ilçemizin farklı bölgelere doğru büyümesini sağladık" dedi.


SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Beton, stabilize, taş parke gibi farklı malzemeler ile yürütülen yol çalışmalarının yanında sıcak asfalt çalışmalarının da başladığını ifade eden Başkan Togar, "İlçemizin her bölgesinde farklı malzemeler kullanarak sürdürmüş olduğumuz yol çalışmalarına havaların ısınmasıyla birlikte sıcak asfalt çalışmalarımızı da ekledik. Yol medeniyettir anlayışı çerçevesinde en ücra bölgelerimize bile en kısa sürede ulaşmayı başardık. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da modern, gelişen, değişen geleceğin Tekkeköy'ü için durmadan, dinlenmeden aralıksız çalışmaya hizmet üretmeye devam edeceğiz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS