Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda sona gelindi

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda sona gelindi

SİVAS Belediyesi tarafından yapılan şehir merkeziyle üniversitenin bağlantısını güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında asfaltlama çalışmaları başladı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesi tarafından yapılan şehir merkeziyle üniversitenin bağlantısını güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında asfaltlama çalışmaları başladı.

    Yenişehir kavşaktan başlayarak Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlanacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, 3 gidiş-3 geliş şeklinde 6 şeritten oluşacak. Altyapıdaki işlemlerin ardından yol açma çalışmaları tamamlanan bulvarın Yenişehir kısmında asfaltlama çalışmaları hız kazandı. Belediye Başkanı Sami Aydın da Fen İşleri ekiplerinin asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek işçilere kolaylıklar diledi. Bulvarın mevcut çevre yoluyla kesiştiği noktaya yapılan köprülü kavşak ve Kızılırmak'ın üzerine yapılan yeni köprü de ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 70 metre eniyle ile şehirdeki en geniş bulvar unvanına sahip olacak projede yaya ve bisiklet yollarının yanı sıra orta kısımda bir de raylı sistem hattı için yer ayrılacak. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üniversiteyi şehirle daha kısa yoldan, daha konforlu buluşturmakla kalmayacak, Kızılırmak sahiline de daha rahat ulaşılmasını sağlayacak.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS