Sivas'ta eski sanayide kentsel dönüşüm başlıyor

Sivas'ta eski sanayide kentsel dönüşüm başlıyor

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü için oluşturulan İrtibat Bürosu'nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SİVAS, (DHA)-SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü için oluşturulan İrtibat Bürosu'nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sivas'ta 1960'lı yıllarda şehirde sanayi ihtiyacını karşılaması için inşa edilerek 1990'lı yıllara kadar aktif bir şekilde çalışan, daha sonra ihtiyaca cevap vermediği için çeşitli projeler yapılarak şehre kazandırılması planlanan eski sanayi de 'Sivas Sembol Projesi' hayata geçecek. Proje kapsamında Halfelik Alt Geçidi yanında açılan Kentsel Dönüşüm Bürosu'nda anlaşma sağlanan mülk sahipleri sembol projesini inceleyerek protokol imzaladı. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın İrtibat Bürosu'nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konu hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Aydın, "Sivas'ın kangren haline dönüşmüş olan Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü ile ilgili somut adımlar atmaya başladık. Bilindiği gibi Eski Sanayi 1960'larda kurulmuş ama günümüzde artık atıl hale gelmiş ve şehrin içerisine hapsolmuş bir durumda. Dükkanlar boşaltılmış ticari faaliyetini yerine getiremeyen ve şehre kirlilik katan bir konuma gelmiş böyle kıymetli bir alanın bir an önce şehir ekonomisine, ülke ekonomini ve mülkiyet sahiplerini düşünerek tekrar kazandırılması gerekiyordu. Bu konuda bize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS