Sivas'ta Kur'an kursu öğrencileri 15 Temmuz'u işlediler

Sivas'ta Kur'an kursu öğrencileri 15 Temmuz'u işlediler

SİVAS'ta Kur'an kursu öğrencileri, darbe girişimin 2'nci yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Meydanında şehitler için dua edip yazdıkları şiirleri okular     Recep Paşa Hanımın Cami İmam Hatibi Mahmut Çelikten, müezzin Mehmet Zor ve kuran kursu öğrencileri, Yaz Kuran Kursu Eğitiminin bir dersini Sivas Belediyesi tarafından inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Meydanında yaptı.

SİVAS, (DHA)-SİVAS'ta Kur'an kursu öğrencileri, darbe girişimin 2'nci yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Meydanında şehitler için dua edip yazdıkları şiirleri okular

    Recep Paşa Hanımın Cami İmam Hatibi Mahmut Çelikten, müezzin Mehmet Zor ve kuran kursu öğrencileri, Yaz Kuran Kursu Eğitiminin bir dersini Sivas Belediyesi tarafından inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Meydanında yaptı. Müezzin Kayyım Mehmet Zor, 15 Temmuz darbe girişimin de şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okundu. Recep Paşa Hanımın Cami İmam Hatibi Mahmut Çelikten, Kur'an kursu öğrencilerine darbe girişiminin Türkiye'yi işgal etmeye yönelik bir planı olduğunu belirterek, Bedir ve Çanakkale savaşlarında olduğu gibi milletin bir dayanışma içinde kalkışmayı önlediğini söyledi. 15 Temmuz'da 250'nin üzerinde şehidin olduğunu hatırlatan Çelikten, Türk Milletinin, birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini ifade etti. Daha sonra öğrenciler, 15 Temmuz şehitleri için dua etti. 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS