Üst geçide zarar verenlere kameralı önlem

Üst geçide zarar verenlere kameralı önlem

SİVAS Belediyesi stadyum ve okullar bölgesi için yapılan üst geçide zarar vermek isteyen kişileri önlemek için güvenlik kamerası yerleştirildi.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesi stadyum ve okullar bölgesi için yapılan üst geçide zarar vermek isteyen kişileri önlemek için güvenlik kamerası yerleştirildi. 

    Sivas Belediyesi ve TCDD 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan stadyum yaya üst geçidi kış aylarında tamamlanmış ve vatandaşların kullanımına açıldı. Bölge için önemli bir ihtiyaca cevap veren üst geçide bazı vatandaşlar tarafından zarar verildiği görüldü. Üst geçide zarar veren iki kişi güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. Bazı vatandaşların da üst geçidin içerisine sprey boyalarla yazılar yazdığı görüldü. Bu nedenle üst geçide güvenlik kamerası yerleştirildi. Belediye Başkanı Sami Aydın'da oluşan zarar nedeniyle stadyum üst geçidinde incelemelerde bulundu.Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, "Stadyum üzerine yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarını ve demir yolunun üstünden geçen üst geçit projesi tamamlanmıştır. Ancak şu an gördüğümüz kadarıyla maalesef bazı bilinçsiz vatandaşların buradaki lambaları söktüğünü ve cephe giydirmesine de zarar verdiğini görüyoruz. Biz bunu Sivas için Sivas halkı için yaptık. O insanların sağlığını korumak için yaptık. 4 İşletme Müdürlüğümüz sağ olsun buranın yapımını üstlendi. Ama bugün gördüğümüz manzara bizi ziyadesiyle üzdü." ifadesini kullandı. Üst geçidi güvenlik kamera sistemiyle donattıklarını belirterek, "Buranın içerisinde yürüyen, gezen veya herhangi bir şeye zarar verenler canlı olarak takip edilmekte. Hatta zarar veren birkaç kişi de tespit edildi. O kişiler kim olursa olsun kimin evladı olursa olsun devlet malına zarar vermekten yasal işlemle karşı karşıya kalacaklar." dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS