Sanatı ustalarından öğrenip eserlerini sergilediler

 Sanatı ustalarından öğrenip eserlerini sergilediler

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlene Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı kapsamında gerçekleştirilen, 'Süleymanpaşalı çocuklar sanatı ustalarından öğreniyor' etkinliği çocukların yaptığı eserlerden açılan sergi ile sona erdi.

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlene Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı kapsamında gerçekleştirilen, 'Süleymanpaşalı çocuklar sanatı ustalarından öğreniyor' etkinliği çocukların yaptığı eserlerden açılan sergi ile sona erdi.


Süleymanpaşa Çocuk Kulübü bahçesinde gerçekleşen açılışa Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayına katılan ressamlar, eser üreten çocuklar ve aileleri katıldı. Konukların çocukların yaptığı eserleri incelemesiyle başladığı etkinlikte konuşan Eşkinat, "Süleymanpaşa Belediyesi'nin artık gelenekselleşen etkinliklerinden bir tanesi Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı. Bu yıl beşince kez gerçekleştiriyoruz. Olağanüstü işler çıkartan 28 ressamımız uluslararası bir çalıştayda bizlerle birlikte. Onlara buraya geldikleri ve bizlerle emek ve tecrübelerini paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin içinde 2 yıldır yaptığımız bir başka etkinlik daha var. Biliyorsunuz Süleymanpaşa Belediyesi bir çocuk belediyesi. UNİCEF'in çocuk dostu belediye olarak Türkiye'de ilan ettiği 14 belediyeden biri. Bu neden çocuklarımız da usta ressamlar ile beraber 2 yıldır çalıştayımıza katılıyorlar. Bu yıl onların yaptıkları serginin resimlerini inceledik. Çok keyifli işler çıkarmışlar. Çok yetenekli çocuklar. Bir ayrıcalıkları olduğunu eserlerinde göstermişler. Bu şehrin çocukları farklı olduklarını hem bilimde hem de sanatta gösteriyorlar. Geleceğin ustaları olacaklarının şimdiden sinyalini verdiler" diye konuştu.


Başkan Eşkinat'ın konuşmasının ardından eser üreten çocuklara belgeleri teslim edilirken çalıştay kapsamında gelecek yıl da çocuklara yönelik eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS