Evrenbeyli gençler mahalleye dev Türk Bayrağı dikti

Evrenbeyli gençler mahalleye dev Türk Bayrağı dikti

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesine bağlı Evrenbey Mahallesi'nde bir araya gelen gençler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için mahalleye anıt yaptırarak dev Türk bayrağı dikti.

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesine bağlı Evrenbey Mahallesi'nde bir araya gelen gençler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için mahalleye anıt yaptırarak dev Türk bayrağı dikti.


Evrenbeyli gençler, günlerce çalışarak Zeytin Dalı Harekatı anısına, Karaidemir Baraj sahası girişine metrelerce yükseklikteki direğe dev Türk bayrağını göndere çekti. Ayrıca Zeytin Dalı Harekatı’na katılan ve şehit düşen kahraman Mehmetçik için mermer anıt yaptırıldı. Düzenlenen açılış programına, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert ve Evrenbey sakinleri katıldı. Cömert, gençlerin örnek bir davranışta bulunduğunu ifade ederek, “Değerli Evrenbeyliler, sevgili gençler, çevreden gelen misafirler. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferine rastlayan güzel mübarek bir günde gençler olarak çevreye Malkara’mıza ve Tekirdağ’ımıza örnek olacak çok güzel bir davranışta bulunarak bu bayrak direğini kendi çabalarınızla yapıp dikmeniz bizleri de çok memnun etti. Biz de belediye olarak çevre düzenlemesi yapıp bu güzel hizmetinize katkıda bulunacağız. Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine Cumhuriyeti emanet etti. Sizler de bu emanete sahip olabilmek için yaptığınız bu güzel işle öncülük ettiniz. İnşallah çevrede de bu davranışınız örnek olacaktır. Sizleri tebrik ediyorum. Bu direğe çektiğiniz devasa bayrağımız hep dalgalanacaktır. Memleketimizde, yurdumuzda ilelebet ezanlar dinmeyecek bayraklar inmeyecektir. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS