Malkara'da ağaçlar taşındı

Malkara'da ağaçlar taşındı

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesi Belediyesi, Camiatik Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hafriyatı devam eden 'Çok amaçla kapalı pazar yeri' inşaat alanında kalan ağaçlar, profesyonel ağaç sökme ve dikme makinesi ile sökülerek, Sinanpaşa merasında bulunan alana taşındı.

 


Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesi Belediyesi, Camiatik Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hafriyatı devam eden 'Çok amaçla kapalı pazar yeri' inşaat alanında kalan ağaçlar, profesyonel ağaç sökme ve dikme makinesi ile sökülerek, Sinanpaşa merasında bulunan alana taşındı.


Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçenin ihtiyacı olan modern bir pazar yeri yaptıklarını belirterek, inşaat alanında kalan bazı ağaçların taşınmasına karar verdiklerini söyledi. Yurdakul, "Proje alanı içerisinde kalan ağaçları profesyonel ağaç sökme makinesi ile sökerek Sinanpaşa merasında yaşatmaya devam edeceğiz. Ağaçlarımızın ekimini Sinanpaşa merasına gerçekleştirdik. Ağaca vermiş olduğumuz önemin bir göstergesi olarak da ağacımızın yaşamına devam etmesi ve gelecek nesillere ulaşması için elimizden geleni ekip olarak yapıyoruz. Bu hassasiyetin de tüm Türkiye'ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Ağaçlar çok zor yetişiyor. Gerek bu çalışmamız ve gerekse diğer çalışmalarımızda ağaçlarımızı olabildiğince korumak ve uzun yıllarda zor yetişen bu değerlerimize sahip çıkmak için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda hassas davranmaya devam edeceğiz" dedi.
Malkara'ya yaptıkları hizmetlerin belirli zümreler tarafından kamuoyuna çarpıtılarak aktarıldığını söyleyen Yurdakul, "Yaptığımız her işe bir kulp takmaya çalışan mecranın asıl rahatsızlığı Malkaramızın her acıdan ihtiyacı olan projelerin Malkara'ya kazandırılması. Herkes şunu çok iyi bilsin Malkara artık yuvarlak masa etrafından yönetilmiyor. Malkara'yı hemşerilerimizin her birinin fikrini alarak ve danışarak yönetiyoruz. Çalışmalarımızda hassasiyet gösteren bizlere her ortamda destek olan hemşerilerimize saygılar sunuyorum. Birlikte başaracağımız çok iş var" dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS