Öğrenciler, yaptıkları model uçakları uçurdu

Öğrenciler, yaptıkları model uçakları uçurdu

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde Türk Hava Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Hüsniye Hanım Endüstri Meslek Lisesinde açılan ATA Model Uçak kursunu bitiren 21 öğrenci sertifikalarını aldıktan sonra yaptıkları uçakları uçurdu. 


Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde Türk Hava Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Hüsniye Hanım Endüstri Meslek Lisesinde açılan ATA Model Uçak kursunu bitiren 21 öğrenci sertifikalarını aldıktan sonra yaptıkları uçakları uçurdu.


Hüsniye Hanım Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda yapılan sertifika törenine Okul Müdürü İsmail Peksöz,THK Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Tetik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. THK Malkara Şube Saymanı Üzeyir Kocakır, "THK olarak havacılığı gençlerimize sevdirmek ve havacılığın gelişmesi için faaliyetlerin devam edeceğiz" dedi. Sertifikaların dağıtımından sonra 12 saat süren ve kursu başarıyla bitiren öğrenciler topluca okulun yan tarafında bulunan futbol sahasında yaptıkları model uçaklarını uçurdu.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS