Okulu, başpehlivan

Okulu, başpehlivan

TEKİRDAĞ'ın Ergene ilçesinde  düzenlenen Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Orhan Okulu oldu.Mehmet YİRUN/ERGENE(Tekirdağ),(DHA) - TEKİRDAĞ'ın Ergene ilçesinde  düzenlenen Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Orhan Okulu oldu. 


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Velimeşe Güreş Ağası Kani Tezcan'ın ev sahipliğinde Velimeşe güreş alanında düzenlenen güreşlere Kırkpınar Güreşlerinde de boy gösteren 16'sı başpehlivan olmak üzere 200'ü aşkın güreşçi katıldı. Rakiplerini birer birer deviren ve finalde Gökhan Arıcı ile karşılaşan Orhan Okulu , başpehlivan oldu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, bir geleneği yaşattıkları için mutlu olduğunu ifade ederek, "Kırkpınar 650 yılı aşkın süredir yaşatılıyor. Ne mutlu bizlere ki bu  geleneği devam ettiriyoruz" dedi. Güreşlerde dereceye giren sporculara Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.


Güreşlerde Başpehlivan olan Orhan Okulu, bu yıl yapılacak olan tarihi Kırkpınar hazırlıklarına aralıksız olarak devam ettirdiğini belirterek, "Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Güreşleri'ne katıldım. Burada güreş severlerin ilgisinin büyük olması son derece beni mutlu etti. Kırkpınar hazırlıklarımız devam ediyor. Bu yıl daha iddialıyız. İnşallah altın kemeri alacağım" dedi.
 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS