Erbaa Belediyesi asfalt üretim tesisi yenileniyor

Erbaa Belediyesi asfalt üretim tesisi yenileniyor

TOKAT’ın Erbaa ilçe belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı.

TOKAT,(DHA) -TOKAT’ın Erbaa ilçe belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı.

Erbaa Belediyesinin Yıldırım Beyazıt Mahallesi, D-100 karayolu kenarında bulunan asfalt üretim tesisindeki üretim ekipmanlarının yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Başlatılan çalışma sonunda saatte 60 ton sıcak asfalt üretimi yapılan tesisin 240 ton üretim kapasitesine ulaşacağı belirtildi. Hem gelir elde edip hem de tesisi belediye bütçesine dokunmadan yenilediklerini belirten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ''2001 yılında kurulan sıcak asfalt tesisimiz artık ihtiyaca karşılık vermiyordu. Çünkü Erbaa her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Yeri geliyor bir günde tesisimizin toplam kapasitesi olan 720 tondan fazla sıcak asfalt döküyorduk. Bununla ilgili çalışma başlattık. Tesisimizi müteahhit bir firmaya kiraladık. Bu çalışma sonrası artık tesisimizden belediyemiz gelir de elde etmeye başladı. Hem Erbaa’mızın ihtiyaçlarını buradan karşılayıp hem de gelir elde edebileceğimiz bir noktaya geldik. Tesisimizi belediyemizin ekonomisi ve hizmet kalitesi açısından memnuniyet verici bir seviyeye getirdik. Kiralama şartı tesisimizin yenilenmesini de içeriyordu. Bu yenileme çalışmaları için çalışma devam ediyor.  Bu yenileme çalışmaları 6,7 milyon lira bedelle gerçekleştiriliyor. Bu yenileme çalışmaları kasamızdan tek kuruş çıkmadan yapılıyor. Asfaltın üretim maliyetini de bu sayede düşürmüş oluyoruz. Çünkü 2018 yılı artık altyapıları sona erdirip üst yapılara geçtiğimiz bir yıl olacak. Doğalgaz, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, telefon altyapıları ve inşaatlar sebebiyle sebebiyle bozulan tüm yollarımızı 2018’de yenileyeceğiz. O sebeple tesisimizde günde 60 ton üretim yapılırken kapasiteyi 240 tona çıkartıyoruz. Ayrıca kiraladığımız firma tarafından yenileme çalışmaları gerçekleştirildiği için belediyemizin bütçesi bundan etkilenmiyor. Bir anlamda tüm işi bedavaya getirmiş durumdayız'' diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS