Tokat'ta kadın konulu fotoğraf sergisi

 Tokat'ta kadın konulu fotoğraf sergisi

TOKAT'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD) işbirliği ile “Hayatın İçinde Kadın'' konulu fotoğraf sergisi açıldı.

TOKAT,(DHA) - TOKAT'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD) işbirliği ile “Hayatın İçinde Kadın'' konulu fotoğraf sergisi açıldı. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açılan sergiye Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Çakır, Tokat Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç, TOFSAD Başkanı Sefa Genç TOFSAD üyesi kadınlar ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla serginin açılış kurdelesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun eşi Hatice Eroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve sergiyi gezmeye gelenler tarafından kesildi.

TOFSAD Başkanı Sefa Genç, ''Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve derneğimizin ortaklaşa 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Hayatın İçinde Kadın' konulu fotoğraf sergisi açmayı uygun gördük. Sergimizde üyelerimiz tarafından çekilmiş 30 adet fotoğraf ve Tokat Tarihçisi Hasan Erdem bey'in Cumhuriyet dönemine ait kadınların bulunduğu fotoğraflar mevcut. Bizler erkekler olarak analarımızın, kardeşlerimizin kısacası kadınlarımızın sadece bir güne ait önemli olmadığını düşünüyoruz. Son yıllarda gerek ülkemizde, gerekse dünyada kadına yapılan şiddeti kınıyoruz. Kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Cennet anaların ayağı altındadır. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun'' dedi.


FOTOĞRAFLI 

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS