Tokat'ta Kudüs'e destek eylemi

Tokat'ta Kudüs'e destek eylemi

 TOKAT'ta İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) üyeleri ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistin'de vatandaşların düzenlediği 'Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne destek vermek ve Nakba'nın 70' yılını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT'ta İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) üyeleri ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistin'de vatandaşların düzenlediği 'Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne destek vermek ve Nakba'nın 70' yılını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Tokat İHH üyeleri cuma namazı sonrasından Cumhuriyet Meydanı'nda ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistin'de vatandaşların düzenlediği ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Nakba'nın 70'inci yılını protesto etmek için bir araya geldi.  Grup, 'Katil Amerika', 'Kahrolsun İsrail' şeklinde slogan attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan İHH Üniversite temsilcisi Muhammet Ali Akgül, ''Müslümanlar olarak bir gün bu çekilen sıkıntıların ardından İslam'ın tüm dünyada hakim olacağına, özgür Kudüs'te Mescidi Aksa'da toplu halde namaz kılacağımıza, zalimlerin korkulu rüyası olacağımıza iman ediyoruz. Bu uğurda malımızla canımızla mücadele edeceğiz. Ey Netanyahu, ey Trump, ey Putin, ey Esed, ey Sisi!, ey zalimler. Şunu bilin ki geçmişte Fiavun, Nemrud, Ebrehe nasıl helak olduysa sizin de saltanatınız son bulacak ve cehenneme sürüleceksiniz'' dedi. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS