Tokat'ta 'Kurban Paylaşmak Demektir' kampanyası 

Tokat'ta 'Kurban Paylaşmak Demektir' kampanyası 

TOKAT Belediyesi Kurban Bayramı dolayısıyla 'Kurban Paylaşmak Demektir' kampanyasını başlattı.

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - TOKAT Belediyesi Kurban Bayramı dolayısıyla 'Kurban Paylaşmak Demektir' kampanyasını başlattı.
Tokat Belediyesinin Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Eroğlu, kurban kesim noktaları, güvenlik önlemleri ve kurban bağışı ile ilgili açıklama yaptı. Tokat Belediyesi olarak 40 noktada kurban kesim yerlerinin belirlediğini belirten Başkan Eroğlu, bu yerler dışında kesim yapmanın yasak olduğunu duyurdu. Başkan Eroğlu, ''Malumunuz Kurban Bayramı yaklaştı. Bir kaç gün içerisinde inşallah Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Ben şimdiden tüm İslam aleminin ve değerli hemşerilerimin Kurban Bayramını kutluyorum. Tokat'ımızın 40 noktasında kurban kesim yerlerini belirledik. Bu belirlediğimiz noktalarda kurbanlar kesilecek. Bu çalışmayı da mahalle muhtarlarımıza, kesim yapacak olan şahıslara duyurduk. Bu noktalar dışında kesim yapılmasını da yasakladık. Ayrıca bayram boyunca ekiplerimiz devamlı bir şekilde çalışarak kaçak kurban kesimi konusunda yapılacak olan ihbarları değerlendirecek. 35 tane zabıta görevlimiz bayram boyunca kesim noktalarında görevli olacak" dedi .

'KURBAN HİSSE BEDELİ 900 TL'
Kurban hisse bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini söyleyen Başkan Eroğlu; “Bizler Tokat Belediyesi olarak belediyemizin aşevi bünyesinde kurban çalışmaları yapıyoruz. Biz bir yıl boyunca bu kesilen kurbanlardan ihtiyaç sahibi insanlarımıza dağıtıyoruz. Bu noktada kurban hisselerini paylaşmak isteyen vatandaşlarımıza, belediye olarak bunu yaptığımızı hatırlatmak isterim. Biz kurbanlarını paylaşmak isteyen vatandaşlarımız adına bu işi en düzgün şekilde yapıyoruz. Bunu da buradan duyurmuş olalım. Biz kurbanları belediyemizin aşevi bünyesinde hem kesiyoruz hem de dağıtıyoruz. Küçükbaş ve büyükbaş olmak üzere iki türlü kurban bağışı alıyoruz. Bedelimiz de gayet makul bir şekilde 900 TL olarak belirlendi. Kurban hissesini bağışlamak isteyen vatandaşlarımız belediyemize vekaletini veriyor ve bizler onlar adına bayramın birinci ve ikinci günü kesimleri yapıyoruz. Ben şimdiden bu bayram hayır yapan, kurbanlarını bağışlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, tekrar hayırlı bayramlar diliyorum''dedi.

FOTOĞRAFLI 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS