Turhal'da vatandaşlar açık alanlarda kitap okudular

Turhal'da vatandaşlar açık alanlarda kitap okudular

TOKAT'ın Turhal ilçesinde Kütüphaneler Haftası nedeniyle Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Turhal Temsilciliği tarafından halka açık alanda kitap okuma etkinliği düzenlendi.

TOKAT,(DHA) - TOKAT'ın Turhal ilçesinde Kütüphaneler Haftası nedeniyle Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Turhal Temsilciliği tarafından halka açık alanda kitap okuma etkinliği düzenlendi.


Abdullah Gül Parkında gerçekleştirilen etkinlikte kitap okumaya dikkat çekmek Turhal'lı vatandaşlar açık alanlarda kitap okudular. "Okuruz Biz" projesi kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Turhal Temsilciliği Eğitim Koordinatörü Mesut Demir yaptığı açıklamada "Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan kütüphanelerdir. Kitaplar, bilgiye en kolay şekilde ulaşma imkanını bize veren önemli kaynaklardır. Kütüphaneler Haftasını genel merkezimizin tüm Türkiye genelinde “Okuruz Biz" projesini gerçekleştiriyoruz ve bu proje ile ilçemizde hem kitap okumaya hem de kütüphanelerin daha çok kullanılmasını amaçlıyoruz. Gelişen teknoloji ile kitap okumanın yerini akıllı telefonlar almıştır. İlçemizde de gerçekleştirdiğimiz bu proje ile genç kardeşlerimizin dikkatlerini çekmeyi amaçlıyoruz.Bu sayede kamuoyunda kütüphane konusunda olumlu çağrışım oluşturacağımıza, kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükselteceğimize inanıyoruz" dedi. Etkinliğine katılan vatandaşlar da kitap okumanın önemine değinerek herkesi kitap okumaya davet etiler.


FOTOĞRAFLI 

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS