Kardeşlik köprüsü bu kez Yomra'da kuruldu

 Kardeşlik köprüsü bu kez Yomra'da kuruldu

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadolu’yuz' projesi kapsamında Şanlıurfa’dan 150 öğrenci, Trabzon’un Yomra ilçesine geldi.

Aleyna BAYRAM/YOMRA (Trabzon),(DHA) - İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadolu’yuz' projesi kapsamında Şanlıurfa’dan 150 öğrenci, Trabzon’un Yomra ilçesine geldi.


İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Biz Anadolu'yuz' projesi kapsamında, daha önce il dışına hiç çıkmamış öğrencilerin kent ziyaretleri sürüyor. Proje kapsamında Şanlıurfa'dan yola çıkan 10 öğretmen eşliğindeki toplam 150 öğrenci, bugün Trabzon Havalimanı'nda karşılandı. Kente konuk olan kafileyi, havalimanında, Yomra Kaymakamı Hasan Balcı, Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, AK Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşıyan, çok sayıda öğretmen ile daire amirleri karşıladı.


VELİLER EVLERİNİ MİSAFİRLERİNE AÇTI


Farklı şehirlerdeki öğrencilerin birbirlerini tanıması ve görmedikleri kentlerin tarihi ve turistik yerlerini görmeleri amacıyla başlatılan projede, ilk kez Trabzon'a gelen başarılı öğrenciler Yomra ilçesinde velilerce misafir edilecek. Bölgeyi 4 gün boyunca gezerek, tarihi ve turistik mekânları ziyaret etme fırsatı bulacak olan öğrencileri ilçede 9 okuldan 130 veli ise gönüllü olarak evlerinde ağırlayacak.


Yomra Kaymakamı Balcı ile Belediye Başkanı Sağıroğlu'nun tek tek ilgilendiği misafir öğrencilerin bölgeyi ilk kez gezebilecekleri nedeniyle heyecanları da gözlerinden okundu.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS