trabzon haberleri

İlk bin ihracatçı listesinde Trabzon’dan 10 firma yer aldı

İlk bin ihracatçı listesinde Trabzon’dan 10 firma yer aldı

Aleyna BAYRAM/TRABZON (DHA) – TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması listesine Trabzon’dan 10, Rize’den ise 1 firma girme başarısını gösterdi.  

2017 yılı ihracat performansı dikkate alınarak oluşturulan listede Karadeniz Bölgesi illerinden en fazla firma Trabzon ilinden girme başarısını gösterdi. Doğu Karadeniz Bölgesinde 1000 ihracatçı firma listesinde 20’inci sırada bölge birincisi olan Trabzon’dan Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş. yer alırken, 145 inci sırada bölge ikincisi olarak Rize’den ise Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. ikinci sırada yer aldı. Ülkede sektörlerinde öncü olan başta fındık, madencilik yaş meyve sebze ve taşıt yedek parçası imalat sektörlerinden yer alan firmalar, Trabzon ve Rize ilinde en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları olarak listeye girme başarısını gösterdi. İlk 1000 ihracatçı firma listesinde sanayi grubundan Hekimoğlu Döküm Sanayi Nakliyat ve Ticaret A.Ş. firmasının da yer alma başarısı gösterdi.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, “Bu gururu birliğimize ve bölgemize yaşatan firmalarımıza şükranlarımızı sunarız” dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS