Trabzon’da 57’inci Alay vefa yürüyüşü

Trabzon’da 57’inci Alay vefa yürüyüşü

–TRABZON’da, Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıl dönümü nedeniyle "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlendi.

Aleyna BAYRAM/TRABZON,(DHA) –TRABZON’da, Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıl dönümü nedeniyle "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlendi.  102 metrelik Türk bayrağı ve belediyenin bando ekibi ile birlikte yapılan yürüyüş ilgi gördü.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen "57’inci Alay Vefa Yürüyüşü" öncesinde Gülbaharhatun Camisi'nde vatandaşlar ve öğrenciler birlikte sabah namazı kıldı, dua etti. Namazın ardından cami bahçesinde toplanan kalabalığa, Gençlik Merkezince çorba ikram edildi. Anma etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Bando takımının öncülüğünde askerler ve öğrencilerin taşıdığı 102 metre uzunluğundaki bayrakla Atapark’tan İskenderpaşa Camisi’ne yürüyüş gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yürüyüşün ardından cami önünde şehitler için dua edildi.  


Yürüyüşe katılan Trabzon Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Çanakkale ruhunu unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını ifade ederken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk de, “Bu cennet vatanın ve bu aziz millet uğruna herkes şehit olmaya hazır. Dün Çanakkale'de, bugün Afrin'de” diye konuştu.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS