Trabzon’da ABD ve İsrail'e tepki

Trabzon’da ABD ve İsrail'e tepki

TRABZON’da ABD'nin, İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Filistinlere yönelik saldırısı protesto edildi.

Selçuk BAŞAR-Aleyna BAYRAM/ TRABZON, (DHA)- TRABZON’da ABD'nin, İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Filistinlere yönelik saldırısı protesto edildi.


15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı Atatürk Alanı'nda bir araya gelen bir grup AK Parti üyesi, ‘Kudus'e selam direnişe devam’, ‘Kudüs İslam'dır’, ‘Mescid-i Aksa onurumuzdur’, ‘Müslüman uyuma Kudüs'e sahip çık’ yazılı dövizlerle ABD ve İsrail'e tepki gösterildi. Grup adına konuşan AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, İsrail'in eylemlerini şiddetle kınadıklarını söyledi. Revi, “ABD ve İsrail'in, coğrafyamızın göz bebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs'ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. Müslümanlar olarak Kudüs'ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır” dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS