Trabzon’da polis haftası kutlandı

Trabzon’da polis haftası kutlandı

TRABZON’da, Türk Polis Teşkilatı'nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Selçuk BAŞAR/TRABZON,(DHA)- TRABZON’da, Türk Polis Teşkilatı'nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.


Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene, Vali Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Osman Akyıldız, Jandarma Komutanı Albay Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Baro Başkanı Avukat Sibel Suiçmez ile gaziler ve emniyet mensupları katıldı. Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in Trabzon Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.


Törende konuşan Emniyet Müdürü Orhan Çevik, suçu önleme, suç ve suçluyla mücadelede üstlenmiş oldukları görev ve sorumlulukları her zaman layıkıyla yerine getirdiklerini belirterek “Bu inançla, görevlerimizi ifa ederken hoşgörülü tavrımızla vatandaş ile suçluyu ayırmaktaki hassasiyetimiz desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz yüce Türk Milletini ziyadesiyle memnun etmektedir. Teşkilatımız hukuk içerisinde emniyet ve asayişin sağlanmasında milli güvenliğimize anayasal düzenimize tehdit oluşturan her türlü unsurlarla mücadelesinde vatandaş memnuniyetinde sağlanmasındaki azim ve kararlılığı daima devam edecektir. Çünkü, Türk Polis Teşkilatı gücünü yasalardan ve yüce Türk milletinden almaktadır” dedi.


Tören, hafta dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin eserlerini okuması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS