Başkale'de mahalleyi ikiye bölen dereye menfezli çözüm

Başkale'de mahalleyi ikiye bölen dereye menfezli çözüm

VAN'ın Başkale ilçesi Belediyesi, özellikle ilkbahar aylarında su debininin yükselmesiyle birlikte Azıklı Mahallesini ikiye bölen dereye,16 metre uzunluğunda  menfezler yerleştirerek bağlantı kurdu.

Engin ERTÜRK/BAŞKALE, (Van), (DHA)-VAN'ın Başkale ilçesi Belediyesi, özellikle ilkbahar aylarında su debininin yükselmesiyle birlikte Azıklı Mahallesini ikiye bölen dereye,16 metre uzunluğunda  menfezler yerleştirerek bağlantı kurdu.Yıllardır büyük sıkıntı yaşayan mahalle sakinleri, bu çalışma ile birlikte büyük mutluluk yaşadı.


Başkale Belediyesi, ilçenin Azıklı Mahallesin'in ortasından geçen ve özellikle ilkbahar aylarında mahalleyi ikiye bölen dereye menfezler yerleştirerek bağlantı kurdu. Yıllardır büyük sıkıntı yaşayan ve ilkel yöntemlerde karşı tarafa geçmeye çalışan mahalle sakinleri, büyük mutluluk yaşadı. Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Abdulselam Öztürk, özellikle ilkbahar mevsiminde su debisinin yükselmesiyle Azıklı Mahallesi'nin ortasından geçen derenin taşması sonucu, mahallenin ikiye bölündüğünü ve bu durumun da sıkınta neden olduğunu söyledi. Kaymakam Öztürk,"İlksahar  aylarında Azıklı Mahallemizin ortasından geçen derenin su debisi yükseldiği zaman, mahalle ikiye bölünüyordu. Mahalle sakinleri karşı tarafa geçmek için ilkel yöntemler kullanıyordu. Bu da tehlike arz ediyordu.Gelen talepler neticesinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çalışma başlattık. Dereye kutu menfezler yerleştirerek, sorunu çözüme kavuşturduk. Derede 16 metrelik menfez yerleştirme çalışması yaptık. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerine getirerek, daha yaşanılabilir bir şehir için çalışıyoruz. Kırsal mahallelerimize hizmetlerimiz aralıksız sürüyor."dedi.

 

Azıklı Mahalle Muhtarı Ejder Ayhan ise, bu sorunlarına çözüm bulan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk'e teşekkür etti. Muhtar Ayhan,"Mahallemizi ikiye bölen dere vatandaşlarımıza büyük sıkıntı yaşatıyordu. Kaymakam beyin talimatıyla mahallemizi  ikiye bölen dereye 16 metre uzunluğunda menfezler yerleştirildi." diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS